Anna 2021 (Saperavi-Aleksandrouli)- Tsinandali Estate

Neohodnoceno
720 Kč
Dostupnost: Skladem (>5 ks)
Kód: 1018
Anna 2021 (Saperavi-Aleksandrouli)- Tsinandali Estate
Neohodnoceno

Detailní popis produktu

Nádherné cuveé Saperavi a Aleksandrouli s tony zralých ostružin a jahod ve vůni se šťavnatou chutí zralých bobulí a džemu. Jemné polosuché víno, které okouzlí i milovníky suchých vín.  

Tsinandali Estate je považováno za kolébku klasického vinařství v Gruzii. Na počátku 19. století kníže Alexandr Chavchavadze představil v Gruzii evropskou technologii výroby vína a vytvořil nový standard výroby gruzínského vína. Tsinandali Estate je vinařství, kde poprvé v Gruzii přikročili k lahvování vína. Toto vinařství pokračuje v tradici Alexandra Chavchavadze dodnes. Na jedné straně dbá na klasické postupy evropského vinařství a na druhé straně navazuje na 8000 let starou tradici gruzínského vinařství – zráním v qvevri.

https://fb.watch/nLnmtpppPE/

Tsinandali Estate is recognized as a historical site of wine’s origin, with the first recorded bottling of wine taking place there in the 1800s. It since maintains production with the traditional methods of Georgian winemaking as well as using modern technology to produce classical European vintages. They produce several distinguished, full-bodied vintages while farming organically over 11 different local wine species.

Located in the fertile Kakheti Region famous for its history of winemaking, Tsinandali Estate’s vineyard rests in a unique landscape bordered by canyons and forests, where it cultivates several different Georgian vine species.

Doplňkové parametry

Kategorie: Červená vína
Alkohol: 14,5 %
Druh vína: Polosuché
Objem: 0,75l
Ročník: 2021
Země/region: Gruzie, Kakheti