Rkatsiteli 2018 - Papari Valley

Neohodnoceno
990 Kč
Dostupnost: Skladem (>5 ks)
Kód: 1034
Rkatsiteli 2018 - Papari Valley
Neohodnoceno

Detailní popis produktu

Toto Rkatsiteli od vínařství Papari Valley je fantastické víno k objevování. Víno se vyrábí tradičním, organickým způsobem a fermentuje se v qvevri.

Víno má světle oranžový, jantarový vzhled a je nádherně svěží. Ve víně ucítíte několik druhů ovoce v kombinaci s ořechy a zeleného čaje. Osvěžující víno, zvláště v létě. Víno se snadno kombinuje se saláty, lehkými pokrmy s masem a rybou.

Papari Valley vinařství leží v kopcích Kakheti - nejznámějšího gruzínského vinařského regionu, kde se pěstuje a vyrábí víno. Vinařství Papari Valley dodržuje postupy ekologického zemědělství od roku 2014 a kvasí svá vína pomocí přirozeně se vyskytujících kvasinek. Na vinicích se nepoužívají syntetické herbicidy, pesticidy ani jiná systémová ošetření. Unikátní a zcela jedinečný systém uspořádání qvevri amfor v řadách umožňuje vinifikaci pomocí gravitačního toku - to prokazuje oddanost vinaře přirozenému vinařství s minimálním zásahem. První část qvevri je pro kvašení, druhá pro zrání a „suterén“ – nejníže položená část je vyhrazena pro prémiová vína, která procházejí dalším delším zráním.

Doplňkové parametry

Kategorie: Qvevri oranžová vína
Alkohol: 12 %
Druh vína: Suché
Objem: 0,75l
Ročník: 2018
Země/region: Gruzie, Kakheti