Saperavi 2019 - Ethno

Neohodnoceno
590 Kč
Dostupnost: Skladem (>5 ks)
Kód: 1052
Saperavi 2019 - Ethno
Neohodnoceno

Detailní popis produktu

This Ethno Saperavi is made from grapes from perhaps the best region of Georgia for this grape: Khashmi, Kakheti.

The wine has a deep, intense, purple color with dark tears. Rich and complex on the nose – black currant, fresh leather, plum, spicy notes and hints of dark sour chocolate. It is a full bodied wine with strong tannins and a juicy acidity with a long memorable aftertaste.  This wine has great aging potential, although it is now ready for consumption.

The wine goes well with meat on the grill or oven-roasted game meat. But also good with au gratin or grilled peppers and beef tomatoes, seasoned in Mediterranean style and spicy fresh cheeses, both the wine and the dish are beautifully reflected.

Ethno Wines vinařství provozují a vlastní dva místní nadšenci do vína s profesionálním přístupem, kteří jsou zapálení do přirozeného způsobu výroby vína. Jejich vinice leží v úrodné oblasti východního regionu Kakheti proslavené vinařskými tradicemi. Vinařství se nachází v 700 metrech nad mořem, v mimořádných klimatických podmínkách pro pěstování hroznů. Všechny hrozny se sklízejí šetrnými postupy a ve výrobě vína se v tomto vinařství používají tradiční gruzínské metody. Ethno Wines vinařství je členem asociace Natural Wine. Výroba bílých i červených vín se provádí tradiční gruzínskou metodou, tj. kvašení a zrání vína probíhá v qvevri s dlouhou dobou kontaktu se slupkou (macerace trvá 3 až 6 měsíců).

Doplňkové parametry

Kategorie: Qvevri červená vína
Alkohol: 13 %
Druh vína: Suché
Objem: 0,75l
Ročník: 2019
Země/region: Gruzie, Kakheti